İzmir'de 2 bin kişilik KYK yurdu

Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) Ege Üniversitesi (EÜ) yerleşkesinde yaptırılan ve 2 bin kişilik etabı tamamlanan kız öğrenci yurdu, İzmir'deki öğrencilere barınma imkanı sunacak.

İzmir ilinde 2 bin üniversiteli öğrenci için KYK yurdu yapılıyor. Kredi ve yurtlar Kurumu (KYK) tarafından Ege Üniversitesi yerleşkesinde 2 bin kişi kapasitelik kısmı tamamlanan kız öğrenci yurdu, Egeli öğrencilerin barınma hizmetini karşılayacak.

Korona sorunu geçtikten sonra, evlerden uzaktan eğitim gören öğrenciler, okullarına yüzyüze eğitim şeklinde devam etmeye başladıklarında , Egeli üniversitelilerin en büyük sorunu olan barınma sorununa çözüm olacaktır.

Tabi bu 2 bin kişi ile sınırlı değil. 4 etaptan oluşan 7 bin kişilik kapasiteli yurt ilerleyen dönemlerde tamamlanacaktır.

Eğer Şubat ayında yüz yüze eğitim başlayacak olursa, bu 2 bin kişilik yurtlar Egelilerin hizmetinde olacak. Yurtlarda, her oda da 4 öğrenci kalabilecek.

İzmir'de 2 bin kişilik KYK yurdu

 

Hizmete gelll Üniversiteli! :)

Eski yurtlar da ranzaların yerine bu yeni yurtlarda bazalar kullanılacak. Odalarda buzdolabı, tuvalet ve banyo bulunuyor. Ayrıca her öğrenci için ayrı ayrı çalışma masası, özel dolabı ve ayakkabılığı olacak.

Odalarda etüt bölümü ve mescit de olacak.

430 kişilik bir konferans salonu, yemekhane, sergi alanı, büyük mescit, faaliyet odaları gibi birçok hizmetin bulunduğu yurtta yürüyüş için bir bahçe açık amfi ve yeşil alan bulunuyor.

7 bin kişilik tüm etaplar tamamlandıktan sonra basketbol, futbol, tenis ve voleybol gibi spor alanlarının da bulunacağı yurt tüm öğrenciler için keyifli bir ortam sağlayacak gibi görünüyor.

Tüm bu bilgileri AA muhabirine Yurt Müdürü Fatma Bektaş verirken, üniversite öğrencilerine otel konforunda bir barınma imkanı sağlamak istediklerini ve bu kapsamda planlanan 2 bin kişilik yurt çalışmalarının sonuna gelindiğini söyledi.


Kampüsüs

27 Blog Gönderi

Yorumlar